"Vārnu dzīres" II, Džordžs R. R. Mārtins

Mūsu laikmeta dižākās sāgas, Džordža R.R. Mārtina (George R. R. Martin) radītās, "Dziesma par ledu un uguni" (A Song of Ice and Fire) jeb "Troņu spēle" (A Game of Thrones) 4.grāmatas 2.daļa. Lai arī šīs sāgas romāni tiek pieskatīti fantāzijas žanram, pats autors uzsver, ka tie stāsta par cilvēciskām kaislībām un mūžsenām vērtībām – cīņu starp labo un ļauno, varu un godu, kaislībām, nodevību, godkāri, mīlestību un  burvestību...

"Dziesma par ledu un uguni" ieved neprātīgi pārbagātas fantāzijas pasaulē. Autors, par pamatu ņemot Sarkanās un Baltās rozes karus vēlīno viduslaiku Anglijā, ir radījis pats savu valstību – tik dzīvu, bagātu, valdzinošu un vienlaikus baisu, ka tā apbūrusi visu mūsdienu pasauli.

 

"Vārnu dzīres" II

Ticības brāļi bruņojas, dzelzsvīri nekaunīgi dodas iekarojumos, Straujupe krīt, bet sirotāji sparīgi vajā Frejus. Vai Sersejai izdosies nomelnot vedeklu un atbrīvoties no nevēlamajiem Tīreliem? Cik kvēla ir Džeimija mīlestība pret māsu? Kāda alga par centību gaida Brīnu? Vai Citadele noticēs Sema stāstam par svešajiem un pūķiem?

Romānā “Vārnu dzīres” lasītāju gaida viltības, sazvērestības un intrigas, kas gan salīdzinājumā ar Īkstīša plāniem ir tīrās bērnu rotaļas. 

 

Cietais sējums, 400 lpp.
No angļu valodas tulkojis Allens Pempers

 

Publikācijas

Iznākusi grāmata "Vārnu dzīres" II / Kulturasdiena.lv

Atsauksme. Dana Sinkeviča / žurnāls "Sestdiena"

Atsauksme. Blogeris Uldis Rozenfelds / Baltaisruncis.lv

Ieskats grāmatā / Lv.asoiaf.wikia.com

Meklē grāmatnīcās!
eBook Pieejama e‑grāmata

18
Visas tiesības aizsargātas @ 2011 - 2015 whitebook.lv